3.1 u školskoj knjižnici

Učenici 3.1 razreda danas su, u pratnji učiteljice Nataše Koso,  posjetili školsku knjižnicu. Iako su im prostor knjižnice i sadržaj koji ona nudi  već dobro poznati učenici su se prisjetili nekih pomalo zaboravljenih knjižničnih pravila. Razgovarali su o pročitanim knjigama i slikovnicama tijekom ljetnog odmora, iznijeli svoja razmišljanja o čitanju, knjižničarstvu te knjižnici općenito, predložili naslove koje bi uskoro željeli vidjeti na policama, upoznali neka nova imena iz svijeta dječje književnosti, podsjetili se kako se snaći u knjižnici i odabrati pravu knjigu za sebe, koji su osnovni podaci o knjizi i gdje ih pronaći  te zašto je važno voditi evidenciju o posuđenoj knjižnoj građi kao i o njenim korisnicima.

Sat proveden u školskoj knjižnici prošao je vrlo brzo, a sudeći prema reakciji učenika i učiteljice bio je poučan i zanimljiv.

wink

Datum: