U srijedu, 8. prosinca 2021. godine, u Narodnoj knjižnici HNŽ, Mostar, a u organizaciji Udruge HAVC „Kraljica Katarina“, koja ima zadatak promicanje povijesnih istina i tradicije, proširenje znanja i kulture te očuvanje identiteta, jezika i običaja kroz audiovizualnu komunikaciju i filmsku produkciju, upriličen je zanimljiv susret kojem su prisustvovali članovi Udruge zajedno s predsjednicom gospođom Ljiljom Zovko te naši učenici sedmih i devetih razreda s nastavnicama Antonijom Šarić i Dijanom Zovko.

Učenici su prezentirali o životu kraljice Katarine Kosače, te čitali epigrame Leonarda Montagne u čast kraljice Katarine iz 1469. godine.

Pored toga, članovi Udruge su pripremili izlaganje i fotografije o životu kraljice Katarine. Nakon izlaganja uslijedio je razgovor o kraljičinu životu i njezinom značaju za očuvanje katoličke vjere u BiH.

Ovo druženje je zasigurno pridonijelo boljem upoznavanju učenika s jednom od najznačajnijih  povijesnih osoba na ovim prostorima.

12/10/2021